Strona główna »  Wszystkie publikacje » Nasza redakcja »                                            Wiodący, niezależny portal motoryzacyjny w Polsce. Stworzeni z pasji do motoryzacji.

marginesmarginesmarginesmargines

Strona główna              Forum dyskusja      Porady motoryzacyjne      Premiery rynkowe       Auto motoryzacja   Części do Cadillaca » Mercedes » Audi » Skoda » VW »

O tym musisz wiedzieć: Damian Łaskowski [Dzisiaj] Znamy pierwsze fakty na temat debiut marki Genesis na Starym Kontynencie. Bez większej rewelacji »

Śledź nasze publikacje

sidebar

Dołącz do nas na Facebooku:


Powinieneś przeczytać też

sidebar

Taxi bagażowe. Na pewno wiesz już, jak działa i ile za nie zapłacisz? »

Ubezpieczenia OC. Sprawdź, czy na pewno wiesz o nich wszystko »

Mechanika auta zimą. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób przygotować samochód przed mrozem »

Garaże blaszane nie muszą być drogie. Naprawdę »

Sprawdź również

sidebar

Audi R8
Ubezpieczenia OC. Czy dla wszystkich obowiązkowe? »

Damian ŁaskowskiOPUBLIKOWAŁ AUTOR:

DAMIAN ŁASKOWSKI
Dodane: 1 dzień temu | kategoria: Debiuty i porady motoryzacyjne : Aktywność: 2 komentarze

sidebar

BMW M3 marka BMW

Fotografia: materiały prasowe producenta

Wyjeżdżając samochodem na ulicę, musimy pamiętać, że każde auto musi mieć wykupione ubezpieczenie oc. Jest to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i dotyczy leczenia ewentualnej ofiary wypadku.

Uważaj, bo kary za brak ubezpieczenia OC są wysokie

Niestety ową ofiarą nie będzie osoba, która spowodowała wypadek ani nikt z jej rodziny, nawet jeśli ucierpiał w wypadku. Wiele osób twierdzi, że nie powinni płacić OC, ponieważ jeżdżą ostrożnie.

Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się stanie na drodze, ponieważ nie tylko my jesteśmy użytkownikami drogi a wypadki często są powodowane nie tylko z naszej winy, lecz także z winy innych. Jeśli bowiem troszkę za szybko jechaliśmy i nagle hamując wpadliśmy w poślizg, to wina jest nasza, ponieważ jechaliśmy za szybko a poślizg zdarza się wszędzie i należy się z nim liczyć. Ubezpieczenie OC służy temu, żeby wypłacić go osobie, która przez nas uległa wypadkowi.

Dlatego kupując samochód, musimy liczyć się również z regularnymi opłatami oc. Tylko wtedy będziemy mogli korzystać z własnego auta, bez ryzyka, że ściągniemy na siebie kłopoty.

margines

Przeczytaj również: Wiesz, ile zapłacisz za wynajem samochodu? Tyle kosztuje pomoc drogowa w Polsce

margines

Materiał skomentowany przez użytkowników serwisu [1użytkownik]

sidebar

Gravatar logoNo ja się w tej chwili konkretnie pilnuję, bo z tego co się dowiedziałem - o tym, że właściciel samochodu nie ma OC urzędnicy mogą dowiedzieć się ze swoich wewnętrznych rejestrów. Kiedyś to po prostu trzeba było unikać kontroli policyjnych na drogach, a tej chwili to po prostu można siedzieć w domu i dostać mandat. Co ja tam mówię - mandat. Jak się tam ubezpieczenie OC przeterminuje, to tam kary są liczone chyba w tysiącach złotych. Nie pamiętam ile dokładnie, ale chyba można dostać nawet 3500 złotych i więcej.

Zapoznaj się także z innymi publikacjami

sidebar

Włosi zaskoczyli premierą nowego, sportowego sportwagona. Dziś znamy już szczegóły

Alfa Rome Giulia

Za premierową Giulię przyjdzie zapłacić przynajmniej sto czterdzieści tysięcy złotych, ale wszystko wskazuje, że tym modelem Alfa Romeo podbije rynek nie tylko w Europie. Przeczytaj najnowszy raport specjalny redakcji.

przeczytaj

 

Autond

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone © Salon OEM Polska portal motoryzacyjny Autond

Redakcja » Mapa serwisu »