Strona główna »  Wszystkie publikacje » Nasza redakcja »                                            Wiodący, niezależny portal motoryzacyjny w Polsce. Stworzeni z pasji do motoryzacji.

marginesmarginesmarginesmargines

Strona główna              Forum dyskusja      Porady motoryzacyjne      Premiery rynkowe       Auto motoryzacja   Części do Cadillaca » Mercedes » Audi » Skoda » VW »

O tym musisz wiedzieć: Damian Łaskowski [Dzisiaj] Znamy pierwsze fakty na temat debiut marki Genesis na Starym Kontynencie. Bez większej rewelacji »

Śledź nasze publikacje

sidebar

Dołącz do nas na Facebooku:


Powinieneś przeczytać też

sidebar

Taxi bagażowe. Na pewno wiesz już, jak działa i ile za nie zapłacisz? »

Ubezpieczenia OC. Sprawdź, czy na pewno wiesz o nich wszystko »

Mechanika auta zimą. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób przygotować samochód przed mrozem »

Garaże blaszane nie muszą być drogie. Naprawdę »

Sprawdź również

sidebar

Audi R8
Serwis samochodów wcale nie musi kosztować dużo. Pod warunkiem, że kupisz zadbane auto

Damian ŁaskowskiOPUBLIKOWAŁ AUTOR:

DAMIAN ŁASKOWSKI
Dodane: 1 dzień temu | kategoria: Debiuty i porady motoryzacyjne : Aktywność: 2 komentarze

sidebar

logo BMW

Fotografia: materiały prasowe producenta

Zakup samochodu osobowego w Polsce to spore ryzyko. Problemem nie jest dostępność samochodów „z drugiej ręki”, a ich stan rzeczywisty i formalny. Niestety, ale większość sprowadzanych z zagranicy pojazdów używanych to auta w „wątpliwą” historią użytkowania.

Używany samochód? Serwis może Cię słono kosztować

Na wielu forach internetowych można znaleźć informację, że ktoś kupił okazyjnie samochód, a dopiero potem sprawdził w autoryzowanym serwisie obsługi (ASO) historię pojazdu, i prawie „zszedł” na zawał, bo kupił pięknego ciemnego sedana, a pod tym numerem nadwozia (VIN) w bazie pojazdów figuruje białe kombi.

Nieuczciwe praktyki handlarzy samochodów to nie nowostka. „Kręcenie liczników”, „przekładki” czy popularne ostatnio „ćwiartkowanie” w naszym kraju urosły już do poziomu legend. Zjawisko jest tak powszechne, że prawdopodobieństwo zakupu auta bez wątpliwej historii użytkowania staje się praktycznie nie możliwe.

O potencjalnych oznakach oszustwa i sposobach na ich ujawnianie, a także grupach samochodów najbardziej i najmniej narażonych na oszustwa, w kolejnym artykule.

margines

Przeczytaj również: Wiesz, ile zapłacisz za wynajem samochodu? Tyle kosztuje pomoc drogowa w Polsce

margines

Materiał skomentowany przez użytkowników serwisu [1użytkownik]

sidebar

Gravatar logoWłaśnie m.in. ze względu na fatalne oferty na rynku wtórnym, zdecydowałem z żoną, że od teraz zawsze będziemy jeździli samochodami nowymi. Wiadomo - za 65 tys. złotych może i mógłbym kupić sobie kilkuletnią Hondę Accord, ale koszt serwisowania takich samochodów jest nieporównywalnie wyższy np. do nowej Astry J. Coś za coś no. Cenię przede wszystkim portfel, więc nie muszę rozbijać się nie wiadomo jakimi limuzynami, żeby poczuć się dobrze.

Zapoznaj się także z innymi publikacjami

sidebar

Włosi zaskoczyli premierą nowego, sportowego sportwagona. Dziś znamy już szczegóły

Alfa Rome Giulia

Za premierową Giulię przyjdzie zapłacić przynajmniej sto czterdzieści tysięcy złotych, ale wszystko wskazuje, że tym modelem Alfa Romeo podbije rynek nie tylko w Europie. Przeczytaj najnowszy raport specjalny redakcji.

przeczytaj

 

Autond

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone © Salon OEM Polska portal motoryzacyjny Autond

Redakcja » Mapa serwisu » BB Motor » Rozliczenia samochodu służbowego »