Strona główna »  Wszystkie publikacje » Nasza redakcja »                                            Wiodący, niezależny portal motoryzacyjny w Polsce. Stworzeni z pasji do motoryzacji.

marginesmarginesmarginesmargines

Strona główna              Forum dyskusja      Porady motoryzacyjne      Premiery rynkowe       Auto motoryzacja   Części do Cadillaca » Mercedes » Audi » Skoda » VW »

O tym musisz wiedzieć: Damian Łaskowski [Dzisiaj] Znamy pierwsze fakty na temat debiut marki Genesis na Starym Kontynencie. Bez większej rewelacji »

Śledź nasze publikacje

sidebar

Dołącz do nas na Facebooku:


Powinieneś przeczytać też

sidebar

Taxi bagażowe. Na pewno wiesz już, jak działa i ile za nie zapłacisz? »

Ubezpieczenia OC. Sprawdź, czy na pewno wiesz o nich wszystko »

Mechanika auta zimą. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób przygotować samochód przed mrozem »

Garaże blaszane nie muszą być drogie. Naprawdę »

Sprawdź również

sidebar

Audi R8
Mechanika auta zimą. Nadal nie wiesz, jak przygotować samochód przed mrozami?

Damian ŁaskowskiOPUBLIKOWAŁ AUTOR:

DAMIAN ŁASKOWSKI
Dodane: 1 dzień temu | kategoria: Debiuty i porady motoryzacyjne : Aktywność: 2 komentarze

sidebar

BMW 7

Fotografia: materiały prasowe producenta

Połowa listopada to najwyższa pora aby pomyśleć o zimie. Żyjemy w kraju, w którym zima co roku zaskakuje drogowców, więc o bezpieczeństwo na drodze musimy zadbać sami.

Przygotowanie mechaniczne auta do zimy wcale nie takie trudne

Podstawą oczywiście jest wymiana opon na zimowe, bez nich czasem lepiej nie wyjeżdżać z garażu. Ogumienie auta oczywiście musi być właściwej jakości. Inna ważną sprawą w okresie przedzimowym to zadbanie o płyny pod maską. Każdemu mogło się przydarzyć spóźnić się z wymianą płynu do spryskiwaczy, skutki tego mogą być fatalne, trzeba pamiętać, że zamarzające ciecze się rozszerzają i jeśli zrobią to w przewodach może dojść do problemów.

Nie mniej istotna jest kontrola pozostałych płynów. Jeśli nie bardzo się orientujemy w tej tematyce warto udać się do mechanika lub autoryzowanego serwisu samochodowego, tak aby o nasze bezpieczeństwo na drodze zadbali specjaliści. W takich miejscach nie tylko wymienią co trzeba, ale również zwrócą uwagę na inne elementy przygotowania auta do zimy, które mogą nam umknąć. Bezpieczeństwo przecież jest najważniejsze.

margines

Przeczytaj również: Wiesz, ile zapłacisz za wynajem samochodu? Tyle kosztuje pomoc drogowa w Polsce

margines

Materiał skomentowany przez użytkowników serwisu [1użytkownik]

sidebar

Gravatar logoPowiem w ten sposób, generalnie nigdy się tym nie zajmowałem. Oddawałem samochód do ASO i niespecjalnie mnie ta cała mechanika interesowała. W tej chwili jedyne co sam robię przed zimą, to smaruję uszczelki takim preparatem, żeby mi nie przymarzały jak w nocy była wysoka wilgotność powietrza i to by było chyba na tyle. Zdarza się też, że zabiorę się za woskowanie samochodu, ale generalnie nie przepadam za tym. 3 godziny roboty, człowiek cały zdyszany. Pozdrawiam, Arkadiusz.

Zapoznaj się także z innymi publikacjami

sidebar

Włosi zaskoczyli premierą nowego, sportowego sportwagona. Dziś znamy już szczegóły

Alfa Rome Giulia

Za premierową Giulię przyjdzie zapłacić przynajmniej sto czterdzieści tysięcy złotych, ale wszystko wskazuje, że tym modelem Alfa Romeo podbije rynek nie tylko w Europie. Przeczytaj najnowszy raport specjalny redakcji.

przeczytaj

 

Autond

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone © Salon OEM Polska portal motoryzacyjny Autond

Redakcja » Mapa serwisu » BB Motor » Rozliczenia samochodu służbowego »